Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Access denied for user ''@'localhost' (using password: NIE) in /home/kreska69/domains/kurskreska.pl/public_html/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /home/kreska69/domains/kurskreska.pl/public_html/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Access denied for user ''@'localhost' (using password: NIE) in /home/kreska69/domains/kurskreska.pl/public_html/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /home/kreska69/domains/kurskreska.pl/public_html/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Access denied for user ''@'localhost' (using password: NIE) in /home/kreska69/domains/kurskreska.pl/public_html/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /home/kreska69/domains/kurskreska.pl/public_html/wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197
» Blog Archive O NAS -

O NAS

Szkoła Rysunku KRESKA powstała w 2012 roku, po zajęciu czołowej pozycji w programie unijnym Radomski Biznes II i uzyskaniu środków finansowych na rozpoczęcie działalności gospodarczej. KRESKA jest pierwszą profesjonalną szkołą rysunku, jaka powstała w Radomiu!

Naszą główną ideą było stworzenie miejsca, gdzie młodzież z Radomia i okolic mogłaby rozwijać swoje talenty i przygotować się do egzaminów wstępnych na uczelnie architektoniczne, bez konieczności czasochłonnego i kosztownego dojeżdżania do Warszawy. Szkołę rysunku z prawdziwego zdarzenia – oferującą najwyższą jakość usług w przystępnej cenie i osiągającą znakomite wyniki.

Jesteśmy najlepszym dowodem na to, że prawdziwy talent i dar do przekazywania wiedzy czasem dają więcej niż lata doświadczenia w nauczaniu rysunku. Nasi uczniowie szybko zasilili szeregi studentów architektury na Politechnice Warszawskiej, Wrocławskiej, Śląskiej, Białostockiej, Poznańskiej, Świętokrzyskiej i Lubelskiej.

Zajęcia w KRESCE prowadzą absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, posiadające wieloletnie doświadczenie w nauczaniu rysunku i jeszcze więcej doświadczenia w samym rysowaniu. W pracy asystują im najlepsi uczniowie KRESKI, którzy już dostali się na upragnione wydziały Architektury w Polsce.

Nasza pracownia jest wyposażona w najwyższej jakości sprzęt multimedialny, który daje nam możliwości jakich nie miał dotąd żaden kurs rysunku. Zapewniamy również komfortowe warunki do pracy (to niestety nie wszędzie jest standard) i miłą atmosferę.

Nauka rysunku prawdopodobnie nigdy wcześniej nie była tak przyjemna!

Dzięki niewielkim grupom, na naszych zajęciach nikt nie jest anonimowy. Każdego ucznia traktujemy indywidualnie, dostosowując do jego potrzeb nie tylko tematykę zajęć, ale i metody nauczania. Do tej pory mieliśmy samych zadowolonych klientów!

DLACZEGO POWINIENEŚ WYBRAĆ KRESKĘ:

 • Będziesz się uczył od najlepszych – tylko w ten sposób możesz osiągnąć naprawdę wysoki poziom.
 • Stworzyliśmy wyjątkowy program zajęć – gwarantujący szybkie efekty nauki.
 • Wysoka zdawalność (czytaj więcej w zakładce FAQ).
 • Zapewniamy najwyższy poziom materiałów dydaktycznych do zajęć (wzoruje się na nas wiele kursów rysunku w Polsce).
 • Pierwsze zajęcia w KRESCE są całkowicie za darmo. Przekonaj się na własnej skórze, że trafiłeś w dobre ręce:).
 • Tylko u nas możesz przerobić ponad 40 próbnych egzaminów wstępnych w cenie kursu.
 • Uczniowie KRESKI mogą uczęszczać na zajęcia dwa razy w tygodniu, płacąc tylko za jedne zajęcia (i przerabiając nawet do 50 tematów więcej), a tym samym lepiej przygotować się do egzaminów.
 • Zapewniamy dodatkowe atrakcje w formie nocnych maratonach rysunkowych, wakacyjnych plenerów rysunkowych na terenie kraju, seansów filmowych (Arcydzieła Kinowe Wszechczasów), itp.
 • Absolwenci KRESKI – po dostaniu się na studia architektoniczne – mają dożywotnio zajęcia za darmo!

 

NAUCZYCIELE:

Kasia

inż. arch. Katarzyna Kmiecik

 • Ukończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.
 • Absolwentka Państwowej Szkoły Plastycznej im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, gdzie uczęszczała na zajęcia przez okres 10 lat.
 • Zdobywczyni najwyższej punktacji za rysunek z wyobraźni podczas egzaminu wstępnego na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej w 2007 roku.
 • Wybrana przez uczniów w anonimowej ankiecie, najlepszym asystentem w czasie pracy na jednym z warszawskich kursów rysunku.
 • Autorka wielu wspaniałych prac, ilustracji do książek i grafik użytkowych.
 • Posiadaczka wszechstronnych twórczych uzdolnień – nie ogranicza się do rysunku, ale maluje, rzeźbi, projektuje, pisze i śpiewa.

 

„Rysunek oczarował mnie po raz pierwszy kiedy miałam 4 lata. Gdy raz zaczęłam rysować, już nigdy nie przestałam. W momencie, kiedy twórczość zaczęła definiować to kim jestem, rysunek przerodził się w coś więcej niż hobby – w sposób na życie.

Zaczynając pracę na kursie rysunku, nie spodziewałam się, że przekazywanie wiedzy i obserwowanie pozytywnych efektów swojej pracy będzie dla mnie źródłem tak wielkiej satysfakcji.  W nauczaniu najważniejsza jest dla mnie możliwość samodoskonalenia i fakt, że pomagam innym spełniać marzenia. Zależy mi, żeby nie tylko przygotować swoich uczniów do egzaminu, ale naprawdę nauczyć ich rysować i pomóc im odnaleźć ich własną twórczą drogę.

Do moich ulubionych technik należą ołówek, węgiel, pastele i akwarela. Jednak technika schodzi na drugi plan, kiedy mam okazję stworzyć pracę w swojej ulubionej tematyce – fantasy. Jak można się domyślić, rysunek z wyobraźni jest moją najmocniejszą stroną.”

 Asia

mgr inż. arch. Joanna Tkaczuk

 • Absolwentka studiów inżynierskich na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.
 • Ulubione techniki rysunkowe to ołówek i akwarela.
 • Doświadczenie w nauczaniu rysunku 5 lat.

„Swoją pasję rozwijałam od dzieciństwa, jednak profesjonalną przygodę z rysunkiem rozpoczęłam w wieku siedemnastu lat. Wtedy zaczęłam przygotowywać się do egzaminu na studia, w jednej z warszawskich szkółek rysunku. Szybko trafiłam do czołówki najlepszych uczniów, czego potwierdzeniem było rozpoczęcie pracy jako asystent prowadzącego zajęcia. Fakt, że jestem studentką studiów magisterskich sprawia, że mam kontakt z rysunkiem na wydziale, przez co łatwiej określić mi poziom jaki jest wymagany przy dostaniu się na studia. Dodatkowo potrafię dużo dokładniej wyjaśnić uczniom co powinni zmienić w swoich pracach aby ich szanse na dostanie się na studia zdecydowanie wzrosły, aniżeli osoba nie związana z architekturą”

 S8303769

Sylwia Cebula

 • Studentka trzeciego roku na wydziale architektury Politechniki Świętokrzyskiej.
 • laureatka pierwszej nagrody JM rektora Politechniki Świętokrzyskiej za najlepsze prace podczas pleneru rysunkowo-malarskiego w Sandomierzu w 2014 roku.
 • ulubione techniki to piórko i ołówek.

‘Naj­piękniej­szą rzeczą, ja­kiej możemy doświad­czyć jest ocza­rowa­nie ta­jem­nicą. Jest to uczu­cie, które stoi u ko­leb­ki praw­dzi­wej sztu­ki i praw­dzi­wej nauki. Ten, kto go nie zna i nie pot­ra­fi się dzi­wić, nie pot­ra­fi doz­na­wać zachwy­tu, jest mar­twy, niczym zdmuchnięta świeczka.’ A.E. 


„Odkąd pamiętam zachwycały mnie prace innych osób. Rysowanie zawsze było dla mnie czymś bardzo ważnym. Tworząc, staram się przekazać jak najwięcej emocji, podejmując coraz trudniejszą tematykę. Dziś jest to tworzenie prac, które ukazują zmiany. Staram się by moje prace były kontrastowe, dlatego lubię mieszać techniki.
Uważam, że bycie wrażliwym na piękno zawarte w sztuce jest niesamowicie ważne, ponieważ kształtuje charakter oraz buduje wyobraźnię. Dążę do tego by uczniowie byli na tyle kreatywni, aby żaden egzamin nie był dla nich
zaskoczeniem.”

PRZYKŁADOWE PRACE PROWADZĄCYCH:

 

Tak wypowiadają się o KRESCE nasi obecni i dawni uczniowie:

„Zawsze lubiłem rysować, lecz w pobliżu nie było zbyt wiele miejsc, w których mógłbym zasięgnąć profesjonalnej pomocy. Kiedy więc dowiedziałem się o zajęciach w Kresce, postanowiłem spróbować i była to bez wątpienia słuszna decyzja. Aktualnie trwa trzeci rok mojej nauki w Kresce. Zaangażowanie Katarzyny skutkuje coraz to nowymi inicjatywami. Prowadzący zawsze starają się wydobyć z koncepcji to co najlepsze. Miła atmosfera sprawia, że nie sposób traktować tych czterech godzin jako męczącego obowiązku, zaś szeroka gama charakterów skupionych w jednym miejscu ciągnie za sobą bardzo rozległe tematycznie rozmowy. Każdemu, kto się zastanawia mogę z całą stanowczością polecić – nie pożałujecie!Mateusz Kapuścik

„Najbardziej podoba mi się indywidualne nauczanie i małe grupy. Zajęcia w Kresce pomagają mi w systematycznych ćwiczeniach i ciągłym doskonaleniu technik. W pracowni jest czysto, prowadzący są w porządku.” Marlena Kostrzewska

„Zajęcia są świetne, a nauczanie jest na wysokim poziomie, przez co warto jest polecać Kreskę innym. Atmosfera jest bardzo spoko. Ludzie uczęszczający do Kreski są bardzo sympatyczni. Można tam się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy dotyczących wybranego kierunku studiów.” Kasia Batorska

„Na początku mojej przygody z rysunkiem, przerysowywałam ilustracje z książek. Gdy trochę podrosłam zaczęłam tworzyć już własne prace, które najłagodniej mówiąc nie były idealne. Kiedy, 3 lata temu zdecydowałam, że to właśnie z rysunkiem chce związać swoją przyszłość, że chcę tworzyć coś nowego, kreatywnego zaczęłam szukać miejsca gdzie mogę podszkolić swoje umiejętności. “Kreska” dała mi tę możliwość i wiem, że gdyby nie czujne oko prowadzących, ich dobre rady i materiały, które przygotowuje Katarzyna nie rozwinęłabym się nawet w połowie, tak jak to zrobiłam. Każdy uczestnik jest traktowany indywidualnie, z wielkim zaangażowaniem i pasją, a 4 godziny spędzone na rysowaniu są jedynie przyjemnie spędzonym czasem. Zapisanie się na te zajęcia było jedną z lepszych decyzji przeze mnie podjętych i jeśli ktoś ma w sobie choć trochę duszy artysty, w “Kresce” rozwinie się, ukształtuje swój talent i nabierze skrzydeł.” Martyna Kędrzyńska